Floransa Hediyelik Eşya Rehberi

Kültür gezileri dendiğinde bile hayallere dalan insanlarla karşılaşmak mümkündür. Çünkü kültür turları; yeni kültürlere dair şeyler keşfetmek, yeni tatlar deneyimlemek, yeni müzeler ve sergiler görmek demektir. Yoğun metropol hayatından yorulan hemen hemen herkes yeni keşifler içeren deneyimlerle dolu bir kültür turuna katılmak ister. Bu tarz turların en heyecan verici noktalarından biri de; yeni bir ülkeye keşfe giden insanların, sevdikleri kişiler için hediyeler seçerek almasıdır.

Gidilen Ülkeden Hediye Almak Ne Anlam Taşır?

İnsanlar yeni bir ülke keşfettiğinde; o ülkedeki gezilerine sevdikleri kişileri de dahil etmek için gittikleri yerden elleri dolu olarak dönerler.

Bugün bu yazımızda kültür turlarının en önemli odak noktalarından biri olan Floransa’dan sevdiklerinize ne hediye alabileceğinize dair özenle bulduğumuz fikirleri sizlerle paylaşacağız. Dileriz keyifle okursunuz.

Floransa’dan Hediyelik Eşyalar

Pinokyo’dan İlham Alan Kuklalar

İtalyanların sanata yön verme noktasında büyük rol oynadığını söylemek için sadece Rönesans’ı örnek vermemiz yeterli olacaktır. Çünkü sanat alanında büyük gelişmelerin yaşandığı, yeni akımların belirdiği, felsefe ve bilimin önem kazandığı Rönesans ‘ın ilk olarak başladığı yer İtalya’dır. Bu da İtalyanlar ve sanat arasındaki derin bağı anlamlandırmamız açısından önemli kanıtlardan biridir.

Hemen hemen tüm çocukların severek okuduğu başucu kitaplarından Pinokyo’nun yazarı Carlo Collodi de İtalyalıdır. Bu durum yazarın eserinin ülkede simgeleşmesini sağlamıştır. Yani Floransa sokaklarında yürürken gözünüze çarpan bir hediyelik eşya dükkanına girdiğinizde içerisinde Pinokyo temalı kuklalar ve biblolar görmeniz kaçınılmazdır.

Siz de sevdiklerinizi Floransa turunuza ortak etmek isterseniz, onlara bu kuklalardan birer tane alabilirsiniz.

Hediyelik Magnet

Kim istemez ki en yakın arkadaşının evine gittiğinde buzdolabının üzerinde ona aldığı magneti görmeyi ve bu magnet aracılığıyla yaptığı eğlenceli geziyi tekrar hatırlamayı! Yurt dışı turlarına katılanların sevdikleri kişilere aldıkları en çok tercih edilen sembolik hediyelerden biri de şüphesiz magnettir. Çünkü magnetler hem hafif oldukları için rahatlıkla taşınabilir hem de seçilen magnetteki desene göre oldukça şık nesnelerdir. Ayrıca tercih edilebilecek diğer hediyelik eşyalara göre daha uygundur. Siz de Floransa kültür turunuz sırasında beğendiğiniz magnetleri alarak dönüşte arkadaşlarınıza hediye edebilirsiniz.

Bir armağan küçük de olsa büyüktür. Aslında sevgiyle verilmişse. Pindaros

Zeytinyağı

Güvenilir zeytinyağı bulmak bilindiği üzere çok zordur. Çünkü zeytinyağının farklı çeşitleri vardır ve insanlar hangi firmanın zeytinyağını daha uygun koşullarda ürettiğinden emin olamazlar. Zeytinyağı konusunda hassas bir sevdiğiniz varsa ona Floransa’dan gönül rahatlığıyla bu yağdan alabilirsiniz. Ülkenin simgelerinden biri haline geldiği için buradaki tüm zeytinyağlarının birbirinden kaliteli ve lezzetli olduğunu söylesek yalan olmaz. Ayrıca ülkenin önemli ürünlerinden biri olduğu için İtalya’da çok sayıda büyük zeytinyağı dükkanı olduğu ve bu dükkanların önemli bir kısmının da Floransa’da bulunduğu saptanmıştır. Siz de isterseniz zeytinyağı aldığınızda mutlu olacak arkadaşlarınıza Floransa turunuz sırasında bu büyük dükkanlardan yağ hediye edebilir ve zeytinyağının geniş dünyasına dair birçok detay öğrenebilirsiniz.

Deriden Yapılmış Ürünler

Deri sektörü denince akla gelen yerlerden biri de şüphesiz Floransa’dır. Ülke çoğu yönden gelişmiş bir sanayiye sahip olsa da; deri ekonomilerindeki en önemli başrollerden biridir. Siz de Floransa turunuzun ardından sevdiklerinize buradaki kaliteli deri ile yapılmış çantalar, cüzdanlar ve kemerler hediye edebilirsiniz. Eğer hediye alacağınız kişi salaş bir tarza sahipse; ona kentteki pazarlardaki özgün tasarımlardan hediye ederek yüzünde oluşacak gülümsemeyi gözlemleyebilirsiniz. Hem bu pazarları gezmek Floransa turunuzdaki en renkli deneyimlerden biri olacak.

Seramik Ürünleri

Seramik,  usta eller aracılığıyla çeşitlenip renklenerek göz kamaştırıcı bir görünüme bürünebilecek sanatlardandır. Tamamen hayal gücüne kalmış bu sanatı en iyi şekilde icra edecek ülkelerden biri kuşkusuz birbiriyle yarışan sanat başkentlerini ağırlayan İtalya’dır. Siz de ev dekorasyonuyla ilgili ya da sanat tutkunu sevdiklerinize Floransa’dan seramik vazo, seramik tabak ve seramik kavanoz gibi ürünler alabilirsiniz. Bu ürünlerle İtalya’da hakim sanat anlayışının en güzel örneklerini sevdiklerinizin evlerine entegre edebilirsiniz.

Parfüm

Floransa, dünyanın en güzel şehirlerinden biridir ve bu durum bu ülkenin parfümlere bile ilham olmasını beraberinde getirmiştir. Ünlü markalar Floransa’da hüküm süren ambiyansa öykünerek parfümler üretmişlerdir. Birbirinden güzel kokulara ilham olan bu şehirde de parfüm sektörü oldukça gelişmiştir. Sevdiğiniz insanlara alabileceğiniz en özel hediyelerden biri parfümdür fakat karşınızdaki kişiye uygun parfümü seçmek oldukça zordur. Eğer hediye alacağınız kişinin parfüm zevkini bildiğinizi düşünüyorsanız, ona Floransa’nın ünlü koku dükkanlarından bir parfüm seçebilir ve onu çok mutlu edebilirsiniz.

Alışverişinizi Yapmanız İçin Ufak Bir Yer Önerisi

Floransa Sokak Pazarları

Floransa’da bulunan mağazalar genellikle oldukça lüks ve pahalıdır. Ayrıca mağazalarda pazarlığa asla yer yoktur. Bu nedenle hem şehri daha iyi deneyimlemek için hem de sevdikleriniz için güzel ürünleri daha uygun fiyata almak için size bir önerimiz var; Floransa Sokak Pazarları… Halkın arasına karışarak bir Floransalı gibi hissetmenizi sağlayacak pazar alışverişi deneyimi hem şehri daha iyi keşfetmenizi hem de buradaki kültürel motifleri yakından tanımanızı sağlayacak!

Eğer bu yazımızı okumak sizi Floransa’daki mis gibi parfümleri koklamak ya da en saf zeytinyağlarını görmek noktasında heyecanlandırdıysa bir de Floransa’da Gezilecek Yerler’ yazımızı okuyarak şehri daha da yakından tanımanızı öneririz.

Ayrıca Sofos olarak profesyonel ekibimiz ve işinde uzman rehberlerimizle özenle hazırladığımız Floransa kültür turumuza katılmak, sitemizdeki içerik aracılığıyla  Floransa gezilecek  yerleri keşfetmek ve Floransa turu fiyatlarına dair fikir sahibi olmak isterseniz sizi ‘Floransa Turu’ sayfamıza da bekleriz.

 

 

 

You May Also Like

İtalya’yı Bu Filmlerle Tanıyın

Seyahate Çıkarken Kıyafeti Seçiminiz İçin İpuçları

Tur Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lübnan Hakkında Her Şey

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir